Czapki UV dla dzieci - niezbędny dodatek podczas wakacji

Czapki UV dla dzieci to, z całą pewnością pewna nowość na rynku. Jeszcze do niedawna takie produkty były bardzo trudno dostępne. Obecnie jednak na całe szczęście dostęp do nich jest znacznie ułatwiony i czapki UV znaleźć można w wielu miejscach. Głównie dlatego, iż jest to niezastąpiony dodatek podczas wakacyjnych wyjazdów, ale nie tylko! Taka czapka sprawdzi się zawsze, gdy dziecko przebywa na słońcu przez wiele godzin. Przy zbyt długiej ekspozycji na słońcu, promieniowanie słoneczne może być szkodliwe. Zwłaszcza dla najmłodszych. Warto zadbać o ich bezpieczeństwo podczas zabaw i wybrać dobrej jakości czapkę UV.

Czapka UV dla dzieci - odpowiedzialny wybór

Na pewno dobrze dobrana czapka UV dla dzieci idealnie spełni swoją rolę. Warto jednak pamiętać o tym, że jej wybór może być trudniejszy, niżeli na przykład w przypadku czapki zimowej, która jedynie ma chronić przed chłodem. Czapka UV faktycznie musi być nieprzepuszczalna na promieniowanie słoneczne i posiadać stosowne filtry. W grę wchodzi przecież bezpieczeństwo najmłodszych. Dodatkowo taka czapka musi być stosunkowo przewiewna, ponieważ przegrzanie w wysokich temperaturach także jest niebezpieczne i należy go unikać za wszelką cenę.

Czapki z filtrem UV dla dzieci - różne modele

Jeśli chodzi o najnowsze czapki z filtrem UV dla dzieci, w tej chwili dostępnych jest naprawdę wiele modeli, co sprawia, że każdy rodzic znajdzie coś dla swoich pociech w zależności od ich potrzeb, a także ich wieku. Dostępne są modele wiązane pod szyją, które polecane są zwłaszcza najmłodszym dzieciom. Są one bardzo wygodne, nie zsuwają się i nie uciskają. Oprócz tego dostępne są także kapelusze, które rodzice najczęściej wybierają dla dziewczynek, a także czapki z daszkiem, uniwersalne, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Ciekawymi modelami są te z przedłużeniem na karku lub uszach, które idealnie chronią przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.

Kapelusz UV dla dziecka - dlaczego warto?

Z całą pewnością modny i bezpieczny kapelusz UV dla dziecka to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Ponieważ nie tylko chroni przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, ale i wygląda bardzo modnie. Pasować będzie do każdej letniej stylizacji. Zwłaszcza, wtedy gdy wybrany zostanie kapelusz w jednym z najgorętszych odcieni tego sezonu. Szczególnie polecany będzie kolor pomarańczowy, a także czerwony. Zwłaszcza, gdy oprócz tego dodatkowo wykonany jest z materiałów najwyższej jakości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl